Opłaty Net-biling

Energia dla wsi 2023

Program rządowy "Energia dla wsi 2023" o wartości prawie miliarda złotych został stworzony do zwiększenia dostępności energii elektrycznej w małych miejscowościach i obszarach wiejskich. Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowały ten program we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie jest przeznaczone dla mieszkańców małych miejscowości i obszarów wiejskich, dla przedsiębiorstw, które chcą rozwijać odnawialne źródła energii, dla gmin, które chcą inwestować w infrastrukturę energetyczną, istniejących i powstających spółdzielni oraz osób prowadzących działalność rolniczą. Wsparcie będzie finansowane zarówno przez państwo, jak i przez przedsiębiorstwa energetyczne.

     Głównym celem programu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie rozwoju gospodarczego tych obszarów poprzez inwestycje w nowe linie energetyczne oraz rozbudowę już istniejących, co pozwoli na dotarcie energii elektrycznej do dotychczas niedostępnych miejsc. Wnioski o dofinansowanie można składać od 25 stycznia 2023 roku.

     Dzięki programowi mieszkańcy dotychczas niedostępnych miejsc będą mieli dostęp do energii elektrycznej, co wpłynie pozytywnie na jakość ich życia i rozwój gospodarczy. Program przyczyni się również do ograniczenia emisji CO2 i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz poprawy infrastruktury energetycznej. Wzrost gospodarczy, dzięki dostępowi do energii elektrycznej, pozytywnie wpłynie na sytuację ekonomiczną mieszkańców i regionu.

Energia dla wsi - fotowoltaika

W ramach programu "Energia dla wsi", oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konserwacji systemów fotowoltaicznych. Nasi eksperci pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania i wykonają instalację w sposób profesjonalny i zgodny z najwyższymi standardami. Ponadto, dzięki naszej pomocy, gospodarstwa domowe będą mogły otrzymać dotacje na pokrycie kosztów instalacji.

     W 2023 roku, "Energia dla wsi" to program, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców terenów wiejskich poprzez wykorzystanie energii słonecznej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty i dołączenia do grona osób dbających o środowisko i przyszłość naszej planety.

Komu przysługuje dofinansowanie z programu „Energia dla wsi”?

Dofinansowanie przeznaczone jest dla:

Jeśli osoba fizyczna wytwarza energię z odnawialnych źródeł i używa jej do prowadzenia działalności rolniczej, to może być beneficjentem programu.

Netbiling fotowoltaika

Jakie są korzyści dla mieszkańców wsi oraz gmin w programie Energia dla wsi"?

Energia na wsi - jaka kwota dotacji

Możliwe sposoby uzyskania dofinansowania z programu "Energia dla wsi" to:

  1. Dotacja, która może pokryć do 65% kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednakże jej maksymalna wartość wynosi 20 milionów złotych.
  1. Preferencyjna pożyczka, która może pokryć nawet 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji, a jej maksymalna wartość wynosi 25 milionów złotych. Okres spłaty tej pożyczki wynosi 15 lat.

Na co przeznaczone są środki z finansowania programu „Energia dla wsi”?

Pieniądze możemy przeznaczyć na:

  1. Instalacje fotowoltaiczne i wiatrowe o mocy pomiędzy 50 kW a 1 MW.
  1. Magazyny energii, pod warunkiem zintegrowania ich ze źródłem energii, które jest realizowane w ramach danej inwestycji.
  1. Elektrownie wodne oraz biogazownie rolnicze o mocy pomiędzy 10 kW a 1 MW.

Jak złożyć wniosek na Energię dla wsi?

Wniosek o dofinansowanie w ramach programu "Energia dla wsi" należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, korzystając z Generatora Wniosków o dofinansowanie.

     Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat programu, należy odwiedzić stronę internetową programu "Energia dla wsi".
Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do wyczerpania dostępnej puli pieniędzy. Budżet programu na lata 2022-2030 wynosi aż 1 miliard złotych. Jeśli poszukujesz kompleksowej instalacji fotowoltaicznej, to świetnie trafiłeś!

     Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami instalacji fotowoltaicznych i skontaktowania się z nami. 793 569 076. Firma Voltes.

Autor treści: Piotr Omelańczuk

Inne tematy związane z PV:

Powrót - Tematy bloga

Fotowoltaika Lublin - strona główna


Projekt i wykonanie:

Bartosz Szabaciuk

Voltes